RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niesprawiedliwe słowa Bidena o Polsce. Jest reakcja sztabu Trumpa

Joe Biden walczy o Biały Dom (fot. FB/Joe Biden)

Sztab wyborczy Donalda Trumpa skrytykował kandydata demokratów Joe Bidena za porównanie Polski i Węgier do Białorusi. Sztab amerykańskiego prezydenta uznał słowa Bidena za obraźliwe wobec Polonii i zarzucił byłemu wiceprezydentowi USA brak zrozumienia polityki zagranicznej.

„Poważna korupcja”. Trump chce śledztwa w sprawie syna Bidena

Prezydent USA Donald Trump chce, by prokurator generalny William Barr wszczął śledztwo w sprawie Huntera Bidena, który miał mieć podejrzane relacje...

zobacz więcej

Podczas ubiegłotygodniowej debaty telewizyjnej Joe Biden skrytykował politykę zagraniczną Donalda Trumpa. Zarzucił mu miedzy innymi osłabianie NATO i bratanie się z autorytarnymi przywódcami.

– Popatrzcie co dzieje się na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie – atakował. Następnie dodał, że prezydent wspiera „zbirów na świecie”.

Odnosząc się do tych słów zastępczyni rzecznika krajowego sztabu wyborczego Donalda Trumpa Courtney Parella stwierdziła, że Polska i Węgry są wolnymi i demokratycznymi krajami, które reformują swoje instytucje, by pozbyć się spuścizny komunizmu.

– Porównanie rządów Polski i Węgier do Białorusi jest dowodem braku zrozumienia przez Bidena polityki zagranicznej, nie mówiąc o tym, że jest obraźliwe dla Amerykanów polskiego pochodzenia – stwierdziła Parella.

Przedstawicielka sztabu Trumpa zarzuciła Bidenowi, że chce powrócić do polityki Baracka Obamy hołubienia brutalnych reżimów w takich krajach jak Kuba czy Wenezuela. Zapewniła, że prezydent Trump nadal będzie stanowczo sprzeciwiał się opresyjnym, socjalistycznym dyktatorom.

W komunikacie oceniono, że oskarżenia wobec prezydenta o „wspieranie zbirów” jest „całkowicie obłudne”, gdyż „sam Biden powiedział, że wróci do starej polityki (Baracka) Obamy, polegającej na rozpieszczaniu brutalnych reżimów, takich jak na Kubie i Wenezueli”.

„Prezydent Trump zajmował zdecydowane stanowisko przeciwko opierającym się na ucisku socjalistycznym dyktatorom przez cały okres sprawowania urzędu i będzie to kontynuował po uzyskaniu reelekcji” – zapewniono.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada.

źródło:
Zobacz więcej