RAPORT

Pogarda

„Ogrodnik” ukrył plantację marihuany w podziemnym schronie

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze CBŚP odkryli w okolicach Nysy (woj. opolskie) plantację marihuany, ukrytą w podziemnym schronie z betonu. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu mogła ona przynieść właścicielowi nawet sześć zbiorów rocznie. Co ciekawe, „ogrodnik” na widok policjantów wjeżdżających na jego posesję, wyskoczył przez okno i próbował uciekać, ale funkcjonariusze wykazali się lepszą kondycją i go szybko ujęli.

Narkotykowa Narnia. Szafa prowadziła na plantację marihuany

41-letnia Anna T. i jej 23-letni syn Adrian zostali oskarżeni przez toruńską prokuraturę o prowadzenie plantacji konopi indyjskich w dawnej...

zobacz więcej

Nie ma tygodnia, aby policjanci nie odkryli większej lub mniej plantacji marihuany. Funkcjonariusze CBŚP z Opola dostali cynk, że w okolicy Nysy pojawiła się nowa uprawa. Po sprawdzeniu informacji wkroczyli na teren jednej z posesji. Na widok policjantów mężczyzna podejrzewany o założenie plantacji wyskoczył przez okno i próbował uciec. Funkcjonariusze byli jednak zdecydowanie szybsi.

Po obezwładnieniu i skuciu podejrzanego kajdankami policjanci zaczęli przeszukanie. Początkowo wydawało się, że nie dopisało im szczęście. W żadnym z budynków nie znaleźli nawet śladu plantacji. Jednak po przeczesaniu całej posesji w ustronnym miejscu odkryli niepozorny właz, przykryty plandeką.

Okazało się, że plantacja została ukryta w betonowym podziemnym schronie. Niewielkie pomieszczenie było wyposażone w profesjonalną aparaturę do uprawy konopi indyjskich. Rosło tam ponad 210 krzaków, w ostatniej fazie wzrostu. Według ekspertów, tak zorganizowana uprawa mogła przynieść właścicielowi nawet sześć zbiorów rocznie.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzanemu przedstawiono zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania środków odurzających. Na wniosek śledczych sąd aresztował plantatora na trzy miesiące.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej