RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Protesty w Nigerii. Policja zastrzeliła kilku antyrządowych demonstrantów

Ludzie protestują przeciwko brutalności i korupcji, domagają się też ustąpienia prezydenta (fot. PAP/EPA/AKINTUNDE AKINLEYE)
Ludzie protestują przeciwko brutalności i korupcji, domagają się też ustąpienia prezydenta (fot. PAP/EPA/AKINTUNDE AKINLEYE)

Kilka osób zginęło, a wiele zostało rannych w Lagos w Nigerii po tym, jak policja otworzyła ogień w kierunku antyrządowej demonstracji – podała Amnesty International.

Atak uzbrojonego gangu w Nigerii. 30 osób zginęło

Gang uzbrojonych terrorystów na motocyklach zabił co najmniej 30 osób w dwóch nigeryjskich wioskach w stanie Katsina w północno-zachodniej Nigerii...

zobacz więcej

Według AI w Lagos zebrało się ponad 1 tys. demonstrantów, którzy kontynuowali trwające od kilkunastu dni antyrządowe protesty. Pokojowa manifestacja została stłumiona przez służby bezpieczeństwa, które zaczęły strzelać w kierunku tłumu ostrą amunicją.

– Kilku demonstrantów zostało zabitych, próbujemy dowiedzieć się dokładnie, ilu – cytuje agencja AFP słowa Isy Sanusi, rzeczniczki AI, według której wielu rannych przewieziono do kilku prywatnych szpitali w mieście.

W poniedziałek AI podała, że w dotychczasowych demonstracjach w Nigerii zginęło co najmniej 15 osób.

Manifestacje rozpoczęły się kilkanaście dni temu; na początku były organizowane głównie przez młodzież demonstrującą przeciwko policji oskarżanej o wymuszanie haraczy od ludzi, nielegalne aresztowania, tortury i morderstwa.

Protesty szybko rozszerzyły się o hasła z żądaniem ustąpienia prezydenta Muhammadu Buhariego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej