RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie wstydzę się Polski. Jestem dumny”. Jaki odpowiada Mannowi

Europoseł odniósł się do słów Manna (fot. PAP/Jakub Kamiński)

„A ja się nie wstydzę. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Jestem też wdzięcznym wszystkim, którzy Polskę budowali i tym, którzy oddali za nią życie” – napisał na Twitterze europoseł Patryk Jaki. To odpowiedź na słowa Wojciecha Manna wypowiedziane w rozmowie z Tomaszem Lisem.

Mann: Rozumni ludzie wstydzą się tego, że mają polskie obywatelstwo

My jesteśmy naprawdę z dnia na dzień spychani na jakieś marginesy. Ludzie się wstydzą tego, że mają polskie obywatelstwo. Ja mówię o ludziach...

zobacz więcej

– My jesteśmy naprawdę z dnia na dzień spychani na jakieś marginesy. Ludzie się wstydzą tego, że mają polskie obywatelstwo. Ja mówię o ludziach rozumnych i takich, którzy kawałek świata widzieli – powiedział Mann w rozmowie z redaktorem naczelnym „Newsweeka” Tomaszem Lisem.

„A ja się nie wstydzę. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Jestem też wdzięcznym wszystkim, którzy Polskę budowali i tym, którzy oddali za nią życie. Czuję się wobec nich zobowiązany. Zobowiązany do przekazywania wartości, które były dla nich wszystkim” – napisał Jaki, odnosząc się do tych słów.

źródło:
Zobacz więcej