RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Alternatywa dla upadku przemysłu i rodziny”. Amerykanin o tym, dlaczego Biden atakuje Polskę

Przed kilkoma dniami Joe Biden skrytykował Polskę i Węgry (fot. Demetrius Freeman/The Washington Post via Getty Images)

„Prawdziwym powodem, dla którego Polska i Węgry są demonizowane przez Bidena i amerykańskie media, jest to, że reprezentują one skuteczną alternatywę dla nieudanego amerykańskiego połączenia upadku przemysłu i rodziny” – pisze w amerykańskiej edycji „Newsweeka” Gladden Pappin z uniwersytetu w Dallas. Prezydent Andrzej Duda ocenił jego analizę jako wnikliwą.

Joe Biden wypowiedział się krytycznie o Polsce

Kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden wypowiedział się w czwartek krytycznie o sytuacji na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech. Następnie...

zobacz więcej

„Prawdziwym powodem, dla którego Polska i Węgry są demonizowane przez Bidena i amerykańskie media, jest to, że reprezentują one skuteczną alternatywę dla nieudanego amerykańskiego połączenia upadku przemysłu i rodziny” – czytamy we wpisie Pappina, do którego dołączył on napisany przez siebie artykuł.

Do tekstu odniósł się polskie prezydent. „Warte przeczytania. Wnikliwy komentarz” – napisał na Twitterze, udostępniając tekst.

Tezy stawiane przez Pappina są odniesieniem m.in. do słów Bidena, które padły przed kilkoma dniami.

– NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (...). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie(…) – powiedział Biden podczas zorganizowanego przez telewizję ABC News spotkania z wyborcami w Filadelfii.

źródło:
Zobacz więcej