RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Żołnierze pomogą pobierać wymazy do badań na obecność koronawirusa

Ponad 1300 żołnierzy jest zaangażowanych w bezpośrednie wsparcie służb medycznych – pisze premier Morawiecki (fot. Adam Guz/KPRM)

Żołnierze będą pobierać wymazy i próbki do badań na obecność koronawirusa. Już teraz w pomoc medykom i domom pomocy społecznej jest zaangażowanych tysiąc trzystu żołnierzy. „Wojskowi mają odpowiednie przeszkolenie i sprawdzili się podczas pierwszej fali epidemii” – ocenił we wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Żołnierze WOT wspólnie z Policją kontrolują przestrzeganie kwarantanny

– Na Podkarpaciu, Mazowszu i w Małopolsce żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, podczas wspólnych patroli z Policją, kontrolują przestrzeganie...

zobacz więcej

Jak powiedział, żołnierze będą działać we wszystkich punktach pobierania wymazów w kraju. „(…) Są tak logistycznie zorganizowani, żeby za kilka miesięcy mogli również dokonywać w tych punktach szczepień” – napisał szef rządu.

Premier był dzisiaj w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu, gdzie zobaczył obsługiwany przez żołnierzy punkt wymazowy.

„Skuteczność i solidarność służb mundurowych zjednoczonych w walce z epidemią – to zobaczyłem dziś w Zegrzu i jest to obraz bardzo budujący” – napisał Mateusz Morawiecki. Jak ocenił, wygraną z koronawirusem zapewni tylko poświęcenie służb, skuteczność państwa oraz dyscyplina społeczna. Premier ponowił apel do Polaków o stosowanie się do obostrzeń epidemicznych.

Wszystkie państwowe służby pracują obecnie nad wsparciem służby zdrowia i naszych dzielnych lekarzy. Do walki z...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 20 października 2020

źródło:
Zobacz więcej