RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Białoruś wprowadza kwarantannę dla osób przybywających z Polski

28 państw zostało wcześniej wykreślonych z listy, ale teraz na nią powróciło (fot. Natalia Fedosenko\TASS via Getty Images)

Ministerstwo zdrowia Białorusi zadecydowało we wtorek, że osoby przybywające z 28 państw – m.in. z Polski – będą musiały przez 10 dni po przekroczeniu granicy przestrzegać samoizolacji. Wymogi zaostrzono ze względu na sytuację epidemiczną w tych krajach.

Grypa a koronawirus. Antycovidowcom przeczą fakty

Covidosceptycy twierdzą, że SARS-CoV-2 to wirus, który niesie takie samo zagrożenie, co zwykła, sezonowa grypa. Dziennikarz naukowy Tomasz Rożek na...

zobacz więcej

28 państw zostało wcześniej wykreślonych z listy, ale teraz na nią powróciło. Prócz Polski są wśród nich: Francja, USA, Kanada, Holandia, Czechy, W.Brytania, Irlandia, Szwajcaria, Szwecja, Dania i Litwa.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że wzięło pod uwagę takie kryteria jak poziom i dynamika zachorowań w tych krajach oraz działania, które podjęły one w odpowiedzi na epidemię Covid-19.

Samoizolacja obowiązuje przybyszy z tych państw przez 10 dni kalendarzowych po przyjeździe na Białoruś – poinformował resort.

Na Białorusi według oficjalnych danych zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u ponad 88 tys. ludzi. Na początku października przedstawiciel ministerstwa zdrowia Alaksandr Pacejeu ogłosił, że w kraju rozpoczęła się druga fala zachorowań na Covid-19.

źródło:

Zobacz więcej