RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

COVID-19. Hiszpania zamawia szczepionkę, rozważa godzinę policyjną

W grudniu do Hiszpanii ma trafić pierwsza partia szczepionki (fot. Álex Cámara/NurPhoto via Getty Images)

Rząd Hiszpanii zakontraktował 31,5 mln sztuk szczepionki na Covid-19 – ogłosił minister zdrowia Salvador Illa. Zapowiedział równocześnie możliwość wprowadzenia godziny policyjnej z powodu nasilającej się epidemii.

Koronawirus. Irlandia wprowadza drugi lockdown

Od środy w Irlandii będzie obowiązywał piąty, najwyższy, poziom zagrożenia koronawirusem, co oznacza powrót – z nielicznymi wyjątkami – do takich...

zobacz więcej

Illa wyjaśnił na konferencji prasowej w Madrycie, że podstawą ewentualnego wprowadzenia godziny policyjnej byłyby przepisy o stanie zagrożenia epidemicznego. Dodał, że kilka państw świata podjęło już taką decyzję.

– Analizujemy obecnie możliwość wprowadzenia godziny policyjnej na terenie całego kraju. Decyzja ta służyłaby przejęciu przez służby medyczne naszego kraju kontroli nad nasilającą się epidemią – stwierdził Illa.

Poinformował też, że gabinet Pedra Sancheza zamierza sprowadzić w grudniu do Hiszpanii 3,1 mln sztuk szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Wyjaśnił, że byłaby to pierwsza partia szczepionek zakontraktowanych przez rząd w firmie AstraZeneca. Dodał, że łącznie rząd chce sprowadzić do Hiszpanii od tego producenta 31,5 mln sztuk szczepionki przeciwko koronawirusowi.

– Warunkiem tej transakcji jest spełnienie przez nowy produkt wszystkich norm bezpieczeństwa – zastrzegł hiszpański minister zdrowia.

źródło:
Zobacz więcej