RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„O co tu chodzi?” Minister rozmawiał z dyrektorem szpitala ws. łóżek od WOŚP

Jerzy Owsiak informował, że „kategorycznie nie wyraża zgody” na korzystanie z łóżek (fot. PAP/Marcin Bielecki, Tomasz Gzell)

Jerzy Owsiak informował dziś, że „kategorycznie nie wyraża zgody” na wysłanie przez lubelski szpital innej placówce w ty mieście łóżek kupionych przez WOŚP. Minister edukacji Przemysław Czarnek podał na Twitterze, że rozmawiał z dyrektorem szpitala. Ten potwierdził, że łóżka nie są wykorzystywane, mimo że zachodzi potrzeba ich użycia. „O co tu chodzi?” – dopytuje Czarnek.

Owsiak odmawia udostępnienia łóżek WOŚP chorym na Covid-19

W obliczu rosnącej liczby osób chorych na Covid-19, które wymagają hospitalizacji, szpital w Lublinie chciał przeznaczyć dla tych pacjentów łóżka...

zobacz więcej

W obliczu rosnącej liczby osób chorych na Covid-19, które wymagają hospitalizacji, szpital w Lublinie chciał przeznaczyć dla tych pacjentów łóżka kupione przez WOŚP. W odpowiedzi szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak poinformował, że „kategorycznie nie wyraża zgody na takie działanie”. Na Facebooku argumentuje, że jego organizacja nie powinna zastępować państwa. „Pilnujcie naszych łóżek” – apelował.

Do sprawy odniósł się na Twitterze minister edukacji Przemysław Czarnek. „Czy to prawda Panie Owsiak? Dwa specjalistyczne łóżka bezczynnie stojące w jednym szpitalu wojewódzkim nie mogą być przekazane do drugiego szpitala wojewódzkiego, gdzie służyłyby chorym? Dlaczego?” – pytał, oznaczając samego szefa WOŚP.

W dyskusję włączył się również Marek Surmacz, p.o. zastępcy głównego inspektora ochrony środowiska, który nazwał sytuację „patologiczną”. W kolejnym wpisie Czarnek poinformował, że rozmawiał z dyrektorem szpitala i ten potwierdził, że łóżka nie są wykorzystywane, chociaż dyrektor chce ich użycia. „O co tu chodzi?” – dopytuje minister.

źródło:
Zobacz więcej