RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Siłownie i kluby fitness a COVID-19. Sprawdź, jak z nich korzystać

Jest stanowisko Ministerstwa Sportu (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Siłownie i kluby fitness mogą nadal działać pod warunkiem, że będą odbywać się w nich zajęcia sportowe „w ramach usługi z udziałem instruktora, trenera personalnego” i z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Taką informację dostaliśmy od Ministerstwa Sportu.

Połowa Polski w czerwonej strefie? „Będzie w nich dużo miast”. Co to oznacza?

Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako stref czerwonych, będzie wśród nich dość dużo miast – poinformował na konferencji prasowej...

zobacz więcej

Po wprowadzeniu ostatnich obostrzeń związanych z pandemią emocje wywołały m.in. ograniczenia dotyczące działania siłowni i klubów fitness. Poprosiliśmy Ministerstwo Sportu o wyjaśnienie przepisów.

„W obowiązującym stanie prawnym korzystanie z klubów fitness jest dopuszczalne w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych oraz przez studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole” – wyjaśniono.

„Jeżeli więc w klubie fitness zajęcia sportowe odbywają się w ramach usługi (z udziałem instruktora, trenera personalnego) to takie zajęcia sportowe mogą być przeprowadzane” – doprecyzowano w przesłanym naszemu portalowi stanowisku.

Szwecja się przeliczyła. Zmienia kontrowersyjną strategię walki z koronawirusem

Szwecja przygotowuje restrykcje i odchodzi od swojej łagodnej strategii walki z koronawirusem. Kraj od początku pandemii trzymał się przyjętej...

zobacz więcej

Wskazano przepisy z których wynika, że „w klubie fitness mogą być prowadzone zajęcia sportowe poczytywane jako forma aktywności fizycznej wpływającej na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, pod warunkiem przeprowadzania ich przez podmiot gospodarczy świadczący usługę związaną bezpośrednio z organizacją zajęć sportowych, a nie poczytywanego wyłącznie jako właściciela danego obiektu” – napisano. A więc, jeśli będą to zajęcia zorganizowane i prowadzone przez trenera, to mogą się odbyć.

W rozporządzeniu Rady Ministrów z 16 października 2020 roku wskazano, by nie było publiczności podczas imprez na stadionach, boiskach i basenach oraz podczas wydarzeń sportowych „z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych".

Dodatkowo na organizatorów nałożono obowiązki związane z dezynfekcją pomieszczeń oraz sprzętów, a także weryfikowanie liczby osób uczestniczących w zajęciach. Ważne jest także zapewnienie „15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami zajęć sportowych, wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego, lub w inny sposób ograniczenie kontaktu pomiędzy tymi osobami” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej