RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Mann: Rozumni ludzie wstydzą się tego, że mają polskie obywatelstwo

My jesteśmy naprawdę z dnia na dzień spychani na jakieś marginesy. Ludzie się wstydzą tego, że mają polskie obywatelstwo. Ja mówię o ludziach rozumnych i takich, którzy kawałek świata widzieli – powiedział Wojciech Mann w rozmowie z Tomaszem Lisem.

Mann do Trzaskowskiego w rozmowie „bez polityki”: Gdybym był pana doradcą muzycznym...

Wojciech Mann i Rafał Trzaskowski prowadzili w piątek wieczorem wspólną transmisję na żywo, podczas której rozmawiali m.in. o swoich gustach...

zobacz więcej

Tomasz Lis przypomniał w programie słowa Manna, który stwierdził, że patrząc na postępowanie obecnej władzy ma wrażenie, że „ona dokonuje jakiejś zemsty na narodzie”. Mann – poproszony o rozwinięcie tej wypowiedzi – zaznaczył, że może to zrobić, ale „ma trochę za mało danych”.

– Bo zastanawiam się, jakie mogą być przyczyny takiego nielubienia swojego narodu, żeby mu bez przerwy udowadniać, że jest gorszy, prowincjonalny i chwalić tych, którzy przyklaskują temu – powiedział, oceniając zachowanie rządzących.

Następnie stwierdził, że z dnia na dzień jesteśmy „spychani na jakieś marginesy”, a ludzie rozumni i tacy, którzy „kawałek świata widzieli” wstydzą się „tego, że mają polskie obywatelstwo”.

– Bo jeśli celem nadrzędnym jest stworzenie takiej zamkniętej puszki, w której będziemy – jak się chwalą rządzący – tworzyć nowe elity, a stare elity trzeba, może nie dosłownie wyciąć, ale albo wypchnąć z kraju, albo zepchnąć gdzieś do jakiejś pakamery, no to to jest zemsta – kontynuował.

– Tylko pytanie moje, na które nikt mi nie może odpowiedzieć: za co? Za to, że kiedyś ci sami robotnicy i ludzie z ulicy właśnie przegonili okupanta rosyjskiego? – zastanawiał się Mann.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej