RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Stan klęski żywiołowej? Jest opinia wicepremiera Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Mateusz Marek)

Teraz koncentrujemy się na zabezpieczeniu wydolności służby zdrowia; nastawiamy się na najczarniejszy scenariusz i pod niego przygotowujemy opiekę zdrowotną – mówił wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską”. Zaznaczył też, że nie jest zwolennikiem wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

Fala hejtu na prezesa PiS. Niektórzy życzą mu śmierci

Prezes PiS Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę, ponieważ miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Informacja ta wywołała euforię wśród...

zobacz więcej

We wtorek na portalu niezalezna.pl zamieszczono fragment wywiadu z liderem Prawa i Sprawiedliwości, który ma się ukazać w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”", dostępnym od środy.

Kaczyński został zapytany, czy rząd rozważa wprowadzenie stanu klęski żywiołowej albo wyjątkowego. – Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Musimy z jednej strony zabezpieczyć zdrowie obywateli, ale z drugiej dać im szansę pracować, utrzymać sprawność gospodarczą państwa – odpowiedział.

Dlatego – dodał wicepremier – jako „szkodliwe uznaję zarówno nawoływanie do lockdownu, bo finansowo byłby on bardzo trudny, a z drugiej – wmawianie ludziom, że COVID, to mały problem i nie należy się nim przejmować”. – Otóż nie, to realne zagrożenie i należy chronić siebie i innych przed zakażeniem – podkreślił.

– Bardzo krytycznie patrzę na artykuły prasowe, które przekonują ludzi, choćby do tego, że noszenie masek jest bzdurą. I równie krytycznie oceniam działanie niektórych samorządów, choćby warszawskiego, pozwalające na zgromadzenia, będące w oczywisty sposób złamaniem rygoru epidemicznego i po prostu zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi – powiedział Kaczyński.

źródło:

Zobacz więcej