RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

PO przeciwko „przejmowaniu przez ministra zdrowia szpitali samorządowych”

Opozycja próbuje torpedować działania rządu ws. koronawirusa? (fot. PAP/Leszek Szymański)
Opozycja próbuje torpedować działania rządu ws. koronawirusa? (fot. PAP/Leszek Szymański)

Wytłumaczcie mi, dlaczego tak cieszy przesunięcie o dobę procedowania nad ważną ustawą covidową. Lekarze nie mają już sił, szpitale pękają w szwach, cyrk z noszeniem maseczek, a opozycja właśnie dziś robi pokazówkę, bo nie zdąży przeczytać 49 stron – napisała na Twitterze działaczka miejska z Katowic Olga Kostrzewska-Cichoń. W odpowiedzi Borys Budka ujawnił nowy pomysł PO na bojkotowanie działań Ministerstwa Zdrowia w walce z koronawirusem.

„Obstrukcja opozycji totalnej odniosła sukces”. Ustawa covidowa odłożona

Sejm na początku wtorkowych obrad przychylił się do wniosku szefa klubu KO Cezarego Tomczyka o odroczenie obrad, aby posłowie mogli zapoznać się z...

zobacz więcej

Sejm poparł wniosek KO o odroczenie obrad, by posłowie mieli więcej czasu na zapoznanie się z projektem PiS ws. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zarządził przerwę w obradach do środy, do godz. 9.

Przesunięcie obrad to inicjatywa szefa klubu KO Cezarego Tomczyka. Za wnioskiem KO o odroczenie obrad zagłosowało 132 posłów KO, 46 posłów Lewicy oraz 29 posłów PSL-Kukiz15. „Za” opowiedziało się również dziewięciu posłów Konfederacji i dwóch niezrzeszonych. Przeciwko wnioskowi o odroczenie obrad głosowało 207 z 235 posłów PiS.

– Obstrukcja opozycji totalnej znów odniosła sukces. Możemy to Polakom powiedzieć, że ustawa będzie opóźniona o ten dzień w rezultacie decyzji opozycji – mówił na sali sejmowej wicemarszałek Ryszard Terlecki.

„Nic nie usprawiedliwia tego, w jakim chaosie ten rząd kolejny raz próbuje uchwalać prawo”


Do kontrowersyjnych działań opozycji odniosła się na Twitterze działaczka miejska z Katowic Olga Kostrzewska-Cichoń. Skrytykowała działania opozycji, zaznaczając, w jak trudnej sytuacji są szpitale i jak pilnie potrzebują pomocy.

Odpowiedział jej szef Platformy Borys Budka. Wskazał, co jest celem takiego działania.

„Chociażby po to, by wyłapać takie buble, jak możliwość zmuszenia do pracy lekarki, która dzień wcześniej urodziła” – napisał Budka. Wojewodowie w każdym województwie przedstawiają plany tworzenia nowych miejsc dla chorych na koronawirusa. W specjalne szpitale jednoimienne przekształcane są inne placówki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej