RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus: ponad 9 tys. zakażeń, ponad 100 osób nie żyje

Mamy 9291 kolejnych zakażeń koronawirusem – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. W codziennym raporcie o stanie epidemii resort wskazał, że z powodu Covid-19 zmarło 107 osób. Rząd we współpracy z wojewodami pracuje nad koncepcją sieci szpitali tymczasowych w miastach wojewódzkich.

Szczegóły powstawania szpitali tymczasowych. Szefernaker: Praca wre

W każdym mieście wojewódzkim ma powstać szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19. – Stawianie szpitali tymczasowych będzie trwało około 2-3...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się wzrostu liczby notowanych zakażeń, przekraczających nawet 15 tys.

Dotychczas największy dobowy wskaźnik odnotowano w minioną sobotę – 9622. W kolejnych dniach liczba ta spadała: niedzielę było to 8536 infekcji, zaś w poniedziałek – 7482.

Wtorkowe dane mówią o zakażeniach z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165).

Z powodu Covid-19 zmarło w ostatnich godzinach dziewięć osób, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarło 98 osób.

Mapa Covid-19 w Polsce


Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 192 539 osób. Zmarło 3721 chorych.

Z powodu dużych wzrostów zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach rząd podjął decyzję o zorganizowaniu szpitali tymczasowych w miastach wojewódzkich w całej Polsce. Pierwszy taki obiekt powstaje na Stadionie Narodowym w Warszawie. Lokalizacje kolejnych są ustalane.

Tak wygląda sekcja zwłok zmarłego na koronawirusa

Jak wygląda sekcja zwłok osoby zakażonej koronawirusem? Przeprowadzający badanie potrzebuje dwóch worków, dużo więcej czasu i specjalnych środków...

zobacz więcej

Na poniedziałkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu szpitali powiatowych i wojewódzkich, które w części mają zostać przeznaczone dla pacjentów z Covid-19 – w walkę z epidemią ma zostać włączone także prywatne lecznictwo. Niedzielski liczy na podwojenie bazy dostępnych łóżek covidowych w ciągu najbliższego tygodnia.

Codzienny raport Ministerstwa Zdrowia


Od poniedziałku wyzdrowiały 1942 osoby zakażone koronawirusem. W sumie w Polsce jest prawie 96 tys. ozdrowieńców – podał we wtorek resort w codziennym raporcie o koronawirusie.

Poinformował jednocześnie, że z powodu zakażenia w szpitalach przebywa prawie 9 tys. osób, a 725 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

Na kwarantannie przebywa blisko 290 tys. osób, prawie 45 tys. jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

źródło:
Zobacz więcej