RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prosił dziewięciolatkę o zdjęcia. Pedofil zatrzymany

Pedofil w rękach policji (fot. KPP Otwock)

Policjanci zatrzymali pedofila, który nawiązał kontakt z dziewięcioletnią dziewczynką. 40-latek trafił do aresztu. Teraz grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

„Miss kiboli” zostanie wydana Polsce

Magdalena K., która miała kierować gangiem kiboli Cracovii, zostanie wydana Polsce w ramach europejskiego nakazu aresztowania – zadecydował Sąd...

zobacz więcej

Policja z Otwocka informuje, że do zdarzenia doszło kilka dni temu. Na komisariat zgłosił się ojciec dziewięcioletniej dziewczynki. Mężczyzna stwierdził, że ktoś nawiązał kontakt telefoniczny z jego córką i chciał wykorzystać ją seksualnie.

Z zeznań ojca wynika, że treść wysyłanych SMS-ów była dwuznaczna. Prosił również dziewczynkę o wysłanie swojego zdjęcia.

Śledczy szybko ustalili właściciela telefonu. Kiedy dotarli do jego miejsca zamieszkania w województwie świętokrzyskim, 40-latek próbował tłumaczyć, że telefon oddał w tym czasie do naprawy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

40-latek usłyszał zarzuty za kontakt z osobą małoletnią w celach pedofilskich. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na miesiąc. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Policjanci apelują do rodziców o czujność i rozmowy z dziećmi o niebezpieczeństwie wynikającym z kontaktów elektronicznych. Kontrolujmy treści wysyłane i otrzymywane przez nasze dzieci. Wspólnie dbajmy o ich bezpieczeństwo.

źródło:
Zobacz więcej