RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Owsiak odmawia udostępnienia łóżek WOŚP chorym na Covid-19

Sprzed zakupiony przez WOŚP nie posłuży pacjentom z Covid-19 w Lublinie (fot. arch.PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)
Sprzed zakupiony przez WOŚP nie posłuży pacjentom z Covid-19 w Lublinie (fot. arch.PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)

W obliczu rosnącej liczby osób chorych na Covid-19, które wymagają hospitalizacji, szpital w Lublinie chciał przeznaczyć dla tych pacjentów łóżka kupione przez WOŚP. W odpowiedzi szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak poinformował, że „kategorycznie nie wyraża zgody na takie działanie”. Na Facebooku argumentuje, że jego organizacja nie powinna zastępować państwa. „Pilnujcie naszych łóżek” – apeluje.

Owsiak przeprasza Pawłowicz „za naruszające jej cześć bezpodstawne sugestie”

„Przepraszam Panią Krystynę Pawłowicz za naruszające jej cześć bezpodstawne sugestie” – napisał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pytanie do WOŚP skierował szpital neuropsychiatryczny w Lublinie. W placówce potwierdzono dotychczas dwa rozwojowe ogniska koronawirusa.

Szpital dysponuje łóżkami zakupionymi kilka miesięcy temu przez WOŚP z przeznaczeniem na oddziały psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Pytanie skierowane do fundacji Owsiaka dotyczyły tego, czy mogą one zostać przekazane dla pacjentów z Covid-19.

„Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie” – poinformował na Facebooku Jerzy Owsiak. Podkreślił, że WOŚP zakupiła w sumie 798 łóżek dla 34 oddziałów w całej Polsce, by „spróbować przeciwdziałać totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej”. „Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego” – dodał.


Twórca WOŚP jednocześnie zaapelował: „Pilnujcie naszych łóżek!”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej