RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mosbacher: Zdecydowanie wspieramy inicjatywę Trójmorza

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Stany Zjednoczone doceniają istotne znaczenie Trójmorza dla silnej i wolnej Europy, zdecydowanie wspieramy tę inicjatywę – oświadczyła w poniedziałek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Prezydent w Tallinie. Bierze udział w szczycie Inicjatywy Trójmorza

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął w poniedziałek przed południem wizytę w Tallinie, gdzie bierze udział w Szczycie Trójmorza. Przewidziano również...

zobacz więcej

W Tallinie odbywa się w poniedziałek 5. szczyt Inicjatywy Trójmorza.

Mosbacher napisała na Twitterze, że Stany Zjednoczone doceniają istotne znaczenie Trójmorza dla silnej i wolnej Europy.

– Zdecydowanie wspieramy #InicjatywaTrójmorza i możliwości transformacji które stwarza dla regionu. Wspólnie jesteśmy na wygranej pozycji – podkreśliła ambasador USA w Polsce.

Z powodu pandemii koronawirusa poniedziałkowy szczyt odbywa się częściowo w formie zdalnej. Do stolicy Estonii poza polskim prezydentem Andrzejem Dudą przyjechał jeszcze tylko prezydent Bułgarii Rumen Radew. Prezydenci i przedstawiciele pozostałych krajów Inicjatywy Trójmorza wzięli udział w spotkaniu poprzez połączenia internetowe.

Trójmorze jest inicjatywą polityczno-gospodarczą powołaną w 2015 r. z inicjatywy prezydentów Polski i Chorwacji. Obecnie do grupy należy 12 państw UE – Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry – położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.

źródło:

Zobacz więcej