RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prof. Horban na czele specjalnej grupy rządowych doradców epidemiologicznych

„Dziś zdecydowałem, że prof. Horban stanie na czele nowej, specjalnej grupy rządowych doradców epidemiologicznych” – napisał premier (fot. Adam Guz/KPRM)

Prof. Andrzej Horban stanie na czele nowej, specjalnej grupy rządowych doradców epidemiologicznych; formalizujemy naszą współpracę i ulepszamy procedury – poinformował premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek we wpisie na Facebooku.

Szwecja się przeliczyła. Zmienia kontrowersyjną strategię walki z koronawirusem

Szwecja przygotowuje restrykcje i odchodzi od swojej łagodnej strategii walki z koronawirusem. Kraj od początku pandemii trzymał się przyjętej...

zobacz więcej

„Prof. Andrzej Horban to wybitny specjalista, autorytet w swojej dziedzinie i krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych, z którego opinii i rad korzystałem od czasu wybuchu pandemii. Dziś zdecydowałem, że stanie on na czele nowej, specjalnej grupy rządowych doradców epidemiologicznych. Formalizujemy naszą dotychczasową współpracę i wciąż ulepszamy procedury, korzystając z najlepszych umysłów i źródeł wiedzy, jakie ma do zaoferowania Polska i świat” – napisał szef polskiego rządu.

Morawiecki zapewnił, że rząd pracuje nad zabezpieczeniem sprawnego funkcjonowania służby zdrowia w dobie pandemii.

„Pracujemy bez przerwy nad zabezpieczeniem sprawnego funkcjonowania służby zdrowia. Liczy się każdy dzień, każdy lekarz, każda wyciągnięta dłoń” – czytamy we wpisie szefa rządu.

W poniedziałek MZ poinformowało o 7482 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 41 osób. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób. Zmarło 3614 chorych, wyzdrowiało 94 014 osób.

Prof. Andrzej Horban to wybitny specjalista, autorytet w swojej dziedzinie i krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych, z...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 19 października 2020

źródło:
Zobacz więcej