RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezes PiS miał kontakt z osobą zakażoną. Trafił na kwarantannę

Jarosław Kaczyński miał dziś pojechać do Łodzi na uroczystości 10. rocznicy śmierci Marka Rosiaka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Jarosław Kaczyński miał dziś pojechać do Łodzi na uroczystości 10. rocznicy śmierci Marka Rosiaka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę, miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem – ustalił nieoficjalnie portal tvp.info. Wicepremier miał udać się dziś do Łodzi na uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Markowi Rosiakowi, zabitemu 10 lat temu działaczowi PiS, jednak pozostanie w Warszawie.

„Podwojenie bazy łóżek covidowych w tydzień”. Konferencja ministra zdrowia

Ministerstwo Zdrowia planuje włączenie do walki z epidemią szpitali prywatnych oraz zmiany w funkcjonowaniu szpitali powiatowych i wojewódzkich. –...

zobacz więcej

Informację tę potwierdziliśmy w dwóch niezależnych źródłach. W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej przygotowywany jest komunikat w tej sprawie, który ma zostać wydany ok. godziny 15.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował po godzinie 14 na Twitterze, że Kaczyński czuje się dobrze i obowiązki będzie wykonywał z domu.

W poniedziałek na kwarantannę trafił również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W niedzielę obowiązkową kwarantannę zakończył natomiast premier Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7482 osób; zmarło 41 chorych. Najwięcej zakażeń zanotowano w województwach małopolskim i mazowieckim. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej