RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pobił do krwi operatora TVP. Prokuratura złoży zażalenie na brak aresztu

Sąd odmówił aresztu dla syna biznesmena (fot. TVP Info)
Sąd odmówił aresztu dla syna biznesmena (fot. TVP Info)

Prokuratura Rejonowa w Gdyni złoży zażalenie na sobotnią decyzję sądu, który odmówił zastosowania tymczasowego aresztowania wobec Aleksandra K., podejrzanego o pobicie operatora TVP i grożenie innym osobom.

Pobicie operatora TVP. Czabański przypomina sytuację z Zatoką Sztuki

Mamy do czynienia z bardzo dziwną decyzją sądu, który nie zastosował aresztu sprawcy pobicia operatora TVP Gdańsk – podkreślił szef Rady Mediów...

zobacz więcej

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, prokuratura złoży zażalenie na sobotnią decyzję Sądu Rejonowego w Gdyni, który odmówił aresztowania Aleksandra K. podejrzanego o pobicie operatora TVP Gdańsk.

– Prokurator powołał się na dwie przesłanki. Chodzi o obawę matactwa oraz, zdaniem prokuratury, w tym przypadku zachodzi szczególna przesłanka do zastosowania tymczasowego aresztowania. Istnieje uzasadniona obawa, że podejrzany może popełnić przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu, bowiem groził popełnieniem takiego czynu – dodała prokurator Wawryniuk.

W sobotę sąd zdecydował o zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych wobec Aleksandra K., podejrzanego o pobicie operatora TVP Gdańsk. Mężczyznę objęto dozorem policji – dwa razy w tygodniu musi zgłaszać się na komisariat, ma zakaz kontaktu i zbliżania się na mniej niż 50 metrów do trzech osób pokrzywdzonych w tej sprawie. Aleksandra K. zatrzymano w piątek wieczorem.

31-letni syn biznesmena Ryszarda Krauzego usłyszał w prokuraturze w Gdyni trzy zarzuty: naruszenia nietykalności, kierowania gróźb wobec dziennikarzy i spowodowania obrażeń ciała poniżej siedmiu dni. Czyny te są zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Był „polski nowiczok”, teraz zarzuty o seksizm. Córka Giertycha mówi jeszcze coś innego

W sprawie Romana Giertycha pojawiają się kolejne „informacje”. Był już motyw „polskiego nowiczoka” i „zasłony dymnej” przed koronawirusem. Teraz...

zobacz więcej

Do zdarzenia przed domem Ryszarda Krauzego (zgodził się na podawanie pełnych danych) w Gdyni na Kamiennej Górze doszło w czwartek ok. godz. 20.

W czwartek od godz. 15 na Kamiennej Górze w Gdyni przed domem Krauzego stało kilkunastu dziennikarzy z ogólnopolskich mediów. Wówczas trwało przeszukanie domu zatrzymanego biznesmena przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Ok. godz. 19.15 agenci wyprowadzili z domu biznesmena i zawieźli do prokuratury.

Dziennikarze powoli zaczęli odjeżdżać sprzed domu biznesmena. Ok. godz. 20 operatora kamery TVP Gdańsk zaatakował syn byłego prezesa Prokomu. Uderzył go w twarz i kopnął. Operator ma obrażenia głowy.

Ryszard Krauze oraz adwokat Roman Giertych są wśród 12 zatrzymanych w czwartek osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord.

Przedstawiono im zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Podejrzanym grozi za to do 10 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej