RAPORT

Prorosyjska era Tuska

W stolicy powstanie jeszcze jeden szpital tymczasowy

Za projekt odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk (fot. Shutterstock/marchello74)
Za projekt odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk (fot. Shutterstock/marchello74)

Najnowsze

Popularne

Pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 na Stadionie Narodowym będzie gotowy w ciągu najbliższego tygodnia – zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Poinformował, że resort planuje jeszcze jeden taki szpital w Warszawie, a także po jednym w kilku innych miastach.

Stadion Narodowy przekształcony w szpital. Rzecznik rządu podał szczegóły

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstanie szpital polowy dla pacjentów chorych na Covid-19 – potwierdził w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller....

zobacz więcej

Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa budowa pierwszego szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19.

Wiceminister zdrowia zapowiedział w Radiu Plus, że infrastruktura będzie gotowa w ciągu najbliższego tygodnia. Jak mówił, w szpitalu na Stadionie Narodowym znajdzie się 500 łóżek.

Szpital powstaje w salach konferencyjnych, które są na Stadionie Narodowym; za koordynację działań związanych z uruchomieniem placówki odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

– Planujemy także jeszcze jeden taki szpital w Warszawie, bo jest dużym miastem, potrzeb może być więcej. W pozostałych miastach w Polsce planujemy po jednym szpitalu tymczasowym – oświadczył.

Jak dodał, rozmowy nt. lokalizacji drugiego szpitala tymczasowego w stolicy już trwają, być może będzie to „jakieś centrum kongresowe”.

1 listopada. Jest apel rządu

Nie mamy w tej chwili planów zamykania cmentarzy na 1 listopada – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Zaapelował o to, żeby odwiedzać groby...

zobacz więcej

Wyjaśnił, że szpitale tymczasowe będą budowane w województwach, w których jest największy problem z miejscami w szpitalach. Jak mówił Kraska, w pierwszej kolejności są to województwa: mazowieckie, małopolskie, wielkopolskie, łódzkie, pomorskie.

– Wiem, że pozostałe województwa także mają te plany – dodał.

– W tej chwili jesteśmy w trakcie optymalizowania liczby łóżek w całym kraju. Chcemy wykorzystać bazę szpitalną, którą w tej chwili mamy. Myślę, że w ciągu tego tygodnia ta baza, jeżeli chodzi o szpitale wojewódzkie i powiatowe, zwiększy się o ponad 11 tys. łóżek dla pacjentów z koronawirusem – powiedział Kraska.

Wiceminister został również zapytany, dlaczego w ciągu doby wykonywanych jest tylko ok. 40 tys. testów na obecność koronawirusa. Podkreślił, że w tej chwili mamy ponad 200 laboratoriów, które mogą wykonywać dziennie prawie 80 tys. testów.

– Myślę, że w tym tygodniu osiągniemy maksymalną liczbę wykonywanych testów – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej