RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

1 listopada. Jest apel rządu

Uroczystość Wszystkich Świętych wypada w tym roku w niedzielę (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Uroczystość Wszystkich Świętych wypada w tym roku w niedzielę (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Nie mamy w tej chwili planów zamykania cmentarzy na 1 listopada – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Zaapelował o to, żeby odwiedzać groby najbliższych w pierwszych dniach listopada lub pod koniec października – z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

Zamknąć podstawówki? Wirusolog: Broń Boże

W ocenach międzynarodowych dystans społeczny nie jest zachowany w Polsce. Szacuje się, że około 40 proc. prawidłowo nosi maseczki – powiedział w...

zobacz więcej

Dworczyk pytany w Radiu ZET, czy cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych, ocenił, że „nie ma w tej chwili takich planów”.

– Apelujemy o to, żeby rozłożyć wizyty na cmentarzach w tych pierwszych dniach listopadowych, żeby nie było to 1 listopada, tylko weekend wcześniej czy weekend później. Te osoby, które mogą pozwolić sobie, aby odwiedzić groby najbliższych niekoniecznie w niedzielę (1 listopada), ale w dzień powszedni, to namawiamy do tego – powiedział szef KPRM.

Jak podkreślił, sprawą zasadniczą jest „zachowanie dystansu i wszystkich środków, które powinniśmy zachowywać i przestrzegać, żeby ograniczyć transmisję wirusa”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej