RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śniadek: Zakładanie przez Trzaskowskiego związku zawodowego to skrajna hipokryzja

W sobotę podczas inauguracji swojego ruchu „Wspólna Polska” prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (KO) zapowiedział założenie nowego związku zawodowego o nazwie „Nowa Solidarność” (fot. PAP/Marcin Obara)

Zakładanie przez Rafała Trzaskowskiego związku zawodowego w sytuacji, gdy PO przez lata było najbardziej antyzwiązkowym i antypracowniczym ugrupowaniem, jest skrajną hipokryzją – ocenił były szef NSZZ „Solidarność” poseł Janusz Śniadek (PiS). Według niego celem tych działań jest walka z PiS.

„Rafał Trzaskowski po prostu nie lubi samorządu, chce z tego uciec”

– Nie mamy powodu do niepokoju. Na scenie politycznej jest miejsce na różne ruchy – stwierdził w programie „Strefa starcia” poseł PSL Stefan...

zobacz więcej

W sobotę podczas inauguracji swojego ruchu „Wspólna Polska” prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (KO) zapowiedział założenie nowego związku zawodowego o nazwie „Nowa Solidarność”. Związek miałby reprezentować m.in. osoby samozatrudnione i pracujące na tzw. umowach śmieciowych.

Śniadek ocenił, że zakładanie przez Trzaskowskiego związku zawodowego to „skrajna hipokryzja”.

Według niego tworzenie kolejnego bytu przez środowiska Platformy Obywatelskiej świadczy o tym, jak bardzo skompromitowało się ich logo; jego zdaniem jedynym spoiwem takich nowych ruchów jest walka z Prawem i Sprawiedliwością.

– Tam nie pozytywny program, nie idee Solidarności, ale kwestia walki z PiS i odsuwania go od władzy jest rzeczywistym spoiwem. Dlatego żadne fałszywe podszywanie się pod Solidarność nie pociągnie ludzi – podkreślił Śniadek.

Pytany, jak ocenia nazwę związku Trzaskowskiego, odparł, że mało wiarygodne jest podszywanie się pod związek. – Wszelkie próby podszywania się, ze strony PO czy pana Trzaskowskiego, są tak mało wiarygodne, że nie wierzę, żeby mogły pociągnąć jakiekolwiek znaczące gremia ludzi – stwierdził poseł PiS.

Jego zdaniem dla Polek i Polaków oczywiste jest, że to PiS realizuje program Solidarności.

– Ja przez całe życie szedłem drogą realizacji ideałów Sierpnia 1980r., również jako szef Solidarności. I w tej chwili realizując program PiS mam poczucie pewnego spełnienia, że wreszcie teraz realizujemy te przesłania Sierpnia – program Solidarności – zaznaczył Śniadek.

źródło:

Zobacz więcej