RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pomyłka sanepidu. Sen. Kamiński dostał wynik testu min. Kamińskiego

Obaj politycy poddali się testowi na obecność koronawirusa (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Senator Michał Kamiński (PSL-Koalicja Polska) poinformował na antenie Polsatu, że na skutek pomyłki sanepidu otrzymał wynik testu na koronawirusa szefa MSWiA, koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Prof. Gut: Wszelkie ograniczenia naszej ruchliwości są bardzo wskazane

Spotykając ludzi w dużym mieście, każdy ma prawie pewność spotkania osoby, która będzie zakażała koronawirusem, dlatego wszelkie ograniczenia...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

O pomyłce Michał Kamiński opowiedział w programie „Śniadanie w Polsat News”. Zapewnił, że natychmiast po tym, jak zorientował się, że to nie jego wynik testu, usunął przesłane mu dane.

Wcześniej senator miał długo czekać na wyniki testu. – Po ponagleniach otrzymałem z sanepidu poufne dane medyczne, jakim jest wynik, należący do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego – relacjonował, informując o pomyłce sanepidu.

Poinformował też, że jego wynik testu, który ostatecznie otrzymał, jest ujemny.

Niedzielne dane mówią o 8 tys. 536 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. Najwięcej pochodzi z województwa mazowieckiego (1 tys. 342), śląskiego (974), małopolskiego (934), wielkopolskiego (724), podkarpackiego (721), łódzkiego (584), lubelskiego (580), kujawsko-pomorskiego (523), pomorskiego (427), dolnośląskiego (369), zachodniopomorskiego (317), opolskiego (312), świętokrzyskiego (211), warmińsko-mazurskiego (210), lubuskiego (169) i podlaskiego (139).

źródło:
Zobacz więcej