RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Min. Maląg: Zachęcamy seniorów do pozostania w domu

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała w TVP Info, że zorganizowana przez resort kampania „Bezpieczny Senior” ma zachęcać osoby starsze do pozostania w domu podczas zwiększonego ryzyka epidemicznego. Akcja to między innymi spot telewizyjny i radiowy oraz kampania w mediach społecznościowych i w prasie.

Prof. Gut: Wszelkie ograniczenia naszej ruchliwości są bardzo wskazane

Spotykając ludzi w dużym mieście, każdy ma prawie pewność spotkania osoby, która będzie zakażała koronawirusem, dlatego wszelkie ograniczenia...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Prowadzimy kmpanię „Bezpieczny senior” razem z Telewizją Polską. Przede wszystkim dedykowaną dla naszych seniorów, aby zachęcić ich do pozostania w domu. Jeżeli jest ta konieczność wyjścia po zakupy, to zakupy w dni powszednie między godz. 10 a 12. A jeżeli wychodzimy z domu, to dystans, dezynfekcja, maseczka – apelowała min. Maląg.

Podkreśliła, że pod względem przestrzegania zasad bezpieczeństwa już teraz „seniorzy wielokrotnie są przykładem dla młodego pokolenia”.

Celem kampanii „Bezpieczny Senior” jest przede wszystkim uwrażliwienie osób starszych i reszty społeczeństwa na stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Akcja zachęca również do międzypokoleniowej solidarności.

Minister Marlena Maląg już wcześniej podkreślała, że choć rząd przeznaczył 20 miliardów złotych na pomoc najstarszym Polakom, bardzo ważne jest też współdziałanie ludzi. Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej zaapelowała również o zwracanie szczególnej uwagi na potrzeby osób starszych – dziadków, rodziców, ale też np. sąsiadów. Seniorów wezwała do pozostania w domu.

źródło:
Zobacz więcej