RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Potwór” pokonał przeciwnika w kilkadziesiąt sekund

Edgar Berlanga (fot. Al Bello/Getty Images / AFP)

Mający portorykańskie korzenie amerykański bokser Edgar Berlanga wygrał 15. z rzędu zawodową walkę w pierwszej rundzie. Na gali w Las Vegas pokonał w 79 sekund Lanella Bellowsa (20-6-3, 13 KO), który nigdy wcześniej nie przegrał przed czasem.

„Four Four Two”: Lewandowski najlepszym napastnikiem świata

Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem świata – stwierdził piłkarski magazyn „Four Four Two” . Reprezentant Polski wyprzedził innych...

zobacz więcej

– Kiedy wszedł do ringu, spojrzałem mu w oczy i zobaczyłem, że nie chciał tam być – stwierdził występujący w kategorii superśredniej 23-letni Berlanga, który nazywa siebie „potworem”.

Zawodowo walczy od 4,5 roku, a żadnemu z jego 15 rywali nie udało się wyjść do... drugiej rundy. Wszystkie starcia kończyły się w pierwszej. Berlanga dysponuje ogromną siłą, a jego umiejętnościami i rekordem 15-0 (15 KO) zachwycają się pięściarscy eksperci nie tylko z Ameryki.

Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu federacji WBO i 11. w WBA.

– Chcę walczyć w grudniu, właśnie rozmawiałem z Bobem Arumem (promotor – red.). Nie mogę doczekać się występu w Portoryko – przyznał Berlanga.

Pierwsze trzy walki wygrał w 2016 roku w Meksyku, a kolejnych 12 w USA.

Na tej samej gali w „bańce” w MGM Amerykanin hondurańskiego pochodzenia Teofimo Lopez (16-0, 12 KO) zunifikował pasy mistrza świata wagi lekkiej. Obecnie jest w posiadaniu wszystkich czterech najważniejszych organizacji. Pokonał na punkty dwukrotnego mistrza olimpijskiego Ukraińca Wasyla Łomaczenkę (14-2, 10 KO).

źródło:

Zobacz więcej