RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lawina błotna zniszczyła obóz wojskowy. Nie żyje co najmniej jedenaście osób

17 żołnierzy nie zostało do tej pory odnalezionych (fot. Kyodo News via Getty Images)

Do 11 wzrosła liczba żołnierzy, którzy zginęli po osunięciu się ziemi w środkowym Wietnamie. Kolejnych 11 żołnierzy nadal uważanych jest za zaginionych. Osunięcie ziemi było skutkiem powodzi, które nawiedziły Wietnam w ostatnich dniach.

Rząd Tajlandii zakazuje zgromadzeń, by powstrzymać eskalację protestów ulicznych

Władze Tajlandii zakazały zgromadzeń więcej niż pięciu osób w stolicy kraju, Bangkoku, w ramach środków nadzwyczajnych w celu powstrzymania...

zobacz więcej

Obóz znajduje się u podnóża gór w centralnej prowincji Quang Tri. Spadające skały i sunące z góry błoto zniszczyły dużą część obiektu, z którego ośmiu osobom udało się uciec. Ratownicy spod gruzów wydobyli jedenaście ciał, 11 żołnierzy nie zostało do tej pory odnalezionych.

Podobne zdarzenie miało miejsce w czwartek w sąsiedniej prowincji Thua Thien-Hue, gdzie inny obóz wojskowy znalazł się pod błotną lawiną. Zginęło 13 żołnierzy, w tym 11 oficerów. Z kolei 16 osób zmarło pod usuwiskiem w położonej niedaleko elektrowni wodnej.

Padające od zeszłego tygodnia ulewne deszcze spowodowały rozległe powodzie w środkowym Wietnamie. Prognozy pogody mówią, że opadów będzie jeszcze więcej.

źródło:
Zobacz więcej