RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Giertych zabiera głos i chwali poznański sąd, który wypuścił jego „Sebastiana”

Roman Giertych i Sebastian J. (fot. tvp.info i arch. PAP/Tomasz Gzell)

Roman Giertych cieszy się z wypuszczenia Sebastiana J. i Piotra Ś. „Cieszę się, że już dziś sąd w Poznaniu (...) ich wypuscił!” – napisał na Twitterze Roman Giertych. Związany z opozycją prawnik został w czwartek zatrzymany w związku z podejrzeniem o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Wspomniani mężczyźni to koledzy Giertycha z LPR.

W sprawie Giertycha zatrzymany jego „goryl” oraz b. prezes Młodzieży Wszechpolskiej

Sebastian J., ochroniarz Romana Giertycha oraz Piotr Ś. zostali zatrzymani w tej samej sprawie, w której CBA zatrzymało także samego Giertycha. Ś....

zobacz więcej

„Jestem jeszcze bardzo słaby, więc jutro napiszę więcej. Dziękuję wszystkim za słowa dobre” – napisał.

„Cieszę się, że już dziś sąd w Poznaniu ocenił zarzut, który mam razem z Sebastianem i Piotrkiem i uznał, że jest nawet nieuprawdopodobniony! I ich wypuscił! Jest Sąd w Poznaniu!!!” – stwierdził. W tweecie mowa o jego współpracownikach Sebastianie J. i Piotrze Ś., którzy również zostali zatrzymani.

Roman Giertych jest jednym z 12 zatrzymanych w czwartek podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Adwokat od czwartku przebywa w warszawskim szpitalu, po tym jak stracił przytomność w czasie przeszukania jego domu przez funkcjonariuszy CBA.

W piątek Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała, że zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej