RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka w kwietniu: Epidemia skończy się mniej więcej jesienią

PO chciała by wybory prezydenckie odbyły się jesienią (fot. PAP/Piotr Nowak)

– Z ekspertyz, którymi dysponujemy, wynika że ta fala pandemii, epidemii skończy się mniej więcej jesienią tego roku i na tej podstawie wyliczyliśmy dalszy kalendarz wyborczy – mówił w kwietniu br. w Polsat News lider PO Borys Budka. Wypowiedź przypomniał dziś wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda. Tylko dziś resort zdrowia poinformował o 9622 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarły kolejne 84 osoby.

Budka: Jak tylko ubiorę maseczkę, wszystko mnie swędzi. A TVP tylko włącza nagrywanie

– W TVP (...) zrobili cały materiał, jak opozycja nie umie używać środków ochrony osobistej. Była pani marszałek, był Misiek Kamiński, bo też się...

zobacz więcej

Buda zamieścił na Twitterze fragment kwietniowej wypowiedzi Budki.

– Z ekspertyz, którymi dysponujemy, wynika że ta fala pandemii, epidemii skończy się mniej więcej jesienią tego roku i na tej podstawie wyliczyliśmy dalszy kalendarz wyborczy, czyli wprowadzenie zmian legislacyjnych, później tzw. cisza konstytucyjna 90-dniowa i później proces wyborczy – przekonywał wtedy lider PO.

Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9622 nowych zakażeniach koronawirusem. To największy dobowy wzrost od początku pandemii w Polsce. Zmarły kolejne 84 osoby.

„Borys w orędziu do narodu mówi jak jest tzn. że pandemia właśnie się skończyła. Szacun” – skomentował wiceminister.

Sprawę skomentowali na Twitterze również inni politycy PiS. „Geniusz epidemiczny. W tej całej pandemii szczęście w nieszczęściu, że nie trafiła Polski za rządów PO” – napisał poseł Marcin Horała.

Do wypowiedzi polityków PO z wiosny nawiązał Horała również kilka godzin wcześniej. PO chciała wyborów jesienią, a teraz mówi o tym, że pandemia nas zaskoczyła – stwierdził.

„Nas nie, Was” – odpisała mu posłanka PO Agnieszka Pomaska.

„Skoro jesienna fala was nie zaskoczyła, byliście jej świadomi, a mimo to postulowaliście wybory w jej szczycie to znaczy, że chcieliście narazić zdrowie i życie tysięcy Polaków dla swoich celów politycznych” – odpisał jej Horała.

źródło:
Zobacz więcej