RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmiany dot. finansowania placówek zdrowia walczących z COVID-19

Badanie na obecność koronarwirusa przed szpitalem na Solcu w Warszawie (fot. PAP/Piotr Nowak)

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zmianach dotyczący placówek zdrowia walczących z COVID-19. Będą mogły liczyć na comiesięczny wpływ 1/12 ryczałtu, bez względu na to, czy wywiążą się z realizacji świadczeń.

Kolejny dzienny rekord wyzdrowień

Resort zdrowia poinformował dziś o kolejnych zakażeniach koronawirusem i zgonach nim spowodowanych. Podano jednak również dobre wiadomości. W ciągu...

zobacz więcej

„Właśnie podpisałem rozporządzenie, które daje gwarancję podmiotom leczniczym walczącym z COVID-19 na comiesięczny wpływ 1/12 ryczałtu, bez względu na to, czy wywiążą się z realizacji świadczeń. Gwarantujemy bezpieczeństwo finansowe!” – napisał w sobotę minister.

Wcześniej rzecznik resortu poinformował, że w kraju jest 14,7 tys. dostępnych łóżek w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem i 1 tys. 115 respiratorów. Wojciech Andrusiewicz zapewnił, że zarówno liczba łóżek, jak i respiratorów jest sukcesywnie zwiększana.

Resort podał dziś, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 9622 osób. To najwięcej stwierdzonych przypadków od początku epidemii. Zmarło 84 chorych. Najwięcej zakażeń zanotowano w woj. mazowieckim – 1485. Resort zdrowia podał też, że z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 7612 chorych, u których potwierdzono zakażenie. 604 z nich podłączonych jest do respiratorów.

źródło:
Zobacz więcej