RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kompleks sportowy przekształcił się w sklep i kościół. Wszystko po to, by obejść zakaz

W związku ze znaczącym wzrostem liczby zakażeń zawieszono działalność siłowni (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

„Zapraszamy zatem do testowania sprzętu do ćwiczeń w sklepie Atlantic, na nabożeństwa Kościoła Zdrowego Ciała prowadzone przez naszą Radę Starszych czyli trenerów nie tylko mentalnych, oraz na zawody squasha bez udziału publiczności” – czytamy na facebookowej stronie krakowskiego kompleksu sportowego. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, jego właściciele postanowili swoją działalność prowadzić dalej, oficjalnie przekształcając się w sklep i kościół.

Kolejny dzienny rekord wyzdrowień

Resort zdrowia poinformował dziś o kolejnych zakażeniach koronawirusem i zgonach nim spowodowanych. Podano jednak również dobre wiadomości. W ciągu...

zobacz więcej

Od soboty weszły w życie nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. W związku z tym zawieszona została działalność basenów, aquaparków i siłowni. Z decyzją rządu nie zgadza się część ich właścicieli.

Swój sprzeciw wobec wprowadzanych obostrzeń postanowili w specyficzny sposób wyrazić właściciele kompleksu sportowego Atlantic Squash & Fitness w Krakowski.

„Skoro nie mogą funkcjonować siłownie - w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy SKLEP ATLANTIC ze sprzętem do ćwiczeń (...) Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. »Kościół Zdrowego Ciała«. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne. Na squashu natomiast mamy codziennie specjalne zawody sportowe bez udziału publiczności” – czytamy na facebookowej stronie kompleksu.

Jak zapewniono, wszystko ma odbywać się zgodnie z prawem.

„(...) pozdrawiamy naszą konkurencję i inne osoby »życzliwe« – ale zanim zadzwonicie tam, gdzie chcecie teraz zadzwonić, żeby na nas donieść, zastanówcie się, czy też nie powinniście podjąć walki. Są to trudne decyzje, ale nie dajmy zniszczyć naszej branży” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej