RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef KPRM: to paradoksalne, że Trzaskowski poucza jak zarządzać kryzysem epidemicznym

Michał Dworczyk odniósł się do awarii oczyszczalni „Czajka” (fot.PAP/Rafał Guz)

To paradoksalne, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski współodpowiedzialny za katastrofę ekologiczną Wisły poucza jak zarządzać kryzysem epidemicznym – ocenił szef KPRM Michał Dworczyk.

Znów zamieszanie wokół Rafała Trzaskowskiego. „Obraził mieszkańców”

W czwartek w Warszawie odbyła się sesja rady miasta. Choć była ważna i dotyczyła m.in. koronawirusa, po raz kolejny nie pojawił się na niej...

zobacz więcej

„To paradoksalne, że człowiek, który współodpowiada za katastrofę ekologiczną i przez 12 miesięcy nie poradził sobie z naprawą rury, powodując ponowny zrzut ścieków do Wisły, poucza wszystkich, jak należy zarządzać sytuacją kryzysową” – napisał w sobotę szef KPRM na Twitterze.

Tym samym nawiązał do wystąpienia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który w sobotę zainaugurował działalność ruchu „Wspólna Polska”. Wydarzenie, ze względu na epidemię koronawirusa, odbyło się bez udziału publiczności. Prezydent stolicy z zaproszonymi gośćmi łączył się za pośrednictwem internetu.

Trzaskowski rozpoczynając swoje wystąpienie nawiązał do sytuacji związanej z pandemią Covid-19. Przekonywał, że ruch, który łączyłby Polaków jest szczególnie potrzebny właśnie teraz. – Dziś premier i prezydent zamiast oskarżać lekarzy, lekceważyć nauczycieli, powinni w pierwszej kolejności wszystkim podziękować, dać nam nadzieję, zmobilizować do pracy, zamiast mnożyć wzajemne pretensje, zjednoczyć nas do wspólnej pracy – podkreślał polityk. W imieniu samorządowców podziękował tym, którzy są na pierwszej linii frontu w szpitalach i szkołach. Pytał też jak im można pomóc.

źródło:

Zobacz więcej