RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Apel do PO: Przestańcie zajmować się wyłącznie politycznymi atakami

Do członków PO zwrócił się na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller (fot. KPRM/Krystian Maj; Twitter/Piotr Muller)

Pokażcie, jak współpracujecie, a nie atakujecie – zaapelował rzecznik rządu Piotr Müller do polityków Platformy Obywatelskiej. – Pokażcie, jak realizujecie działania i obowiązki w samorządach, gdzie rządzicie – napisał w sobotę na Twitterze.

Wiceszef PO powołuje „ruch społeczny”. Zaatakował rząd i media publiczne

Powołujemy ruch, który chce Polski, w której cel nigdy nie uświęca środków, Polski, w której prawo jest fundamentem działania państwa, prawo zawsze...

zobacz więcej

„Przestańcie rozprzestrzeniać #FakeNews i zajmować się wyłącznie politycznymi atakami” – rozpoczął swój wpis rzecznik. „Pokażcie, jak realizujecie działania i obowiązki w samorządach, gdzie rządzicie. Pokażcie, jak współpracujecie, a nie atakujecie” – napisał Piotr Müller.

Wcześniej w sobotę oficjalnie działalność rozpoczął ruch Rafała Trzaskowskiego „Wspólna Polska”. Inauguracja odbyła się bez udziału publiczności i była transmitowana w internecie. Uzasadniając inicjatywę powołania ruchu prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej mówił o konieczność zasypania podziałów powstałych w społeczeństwie, ale swoją wizję Polski oparł na krytyce obecnej władzy, przypisując jej intencje i sugerując brak działań.

Deklarował m.in., że chce Polski, „w której miłość do ojczyzny i troska o polską kulturę i tradycję nie stoi w sprzeczności z szacunkiem wobec Unii Europejski; Polski w której politycy skupiają się przede wszystkim na rozwiązywaniu konkretnych problemów – służby zdrowia, nierówności w edukacji oraz jakości kształcenia, walki o każde miejsce pracy czy podjęcia wyzwań wynikających z katastrofy klimatycznej”.źródło:
Zobacz więcej