RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W ośrodku Straży Granicznej znaleziono chemikalia niewiadomego pochodzenia

Ewakuowano okolicznych mieszkańców (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Pojemniki z substancjami chemicznymi niewiadomego pochodzenia zostały znalezione podczas prac ziemnych na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu (Dolnośląskie). Na czas akcji jednostek chemicznych ewakuowano okolicznych mieszkańców.

Auto wjechało w dystrybutor na stacji paliw w Wieluniu

Na terenie stacji benzynowej w Wieluniu (woj łódzkie) samochód osobowy wjechał w osłonę dystrybutora i dachował. Nikt nie odniósł poważniejszych...

zobacz więcej

Pojemniki ceramiczne o pojemności jednego litra zawierające substancję chemiczną niewiadomego pochodzenia wykopano podczas prac ziemnych prowadzonych na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Por. Straży Granicznej Joanna Rokicka z biura prasowego Komendanta Głównego SG, poinformowała w sobotę, że od rana na terenie ośrodka SG w Lubaniu wyspecjalizowane jednostki chemiczne pracują nad rozpoznaniem i neutralizacją znaleziska.

– To wyspecjalizowane jednostki chemiczne i patrol saperski. Zaangażowane mają być również jednostki ratowniczo-gaśnicze Straży Pożarnej z Legnicy, które prowadzą działania ratownicze w terenie skażonym, Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór, 23. Pułk Artylerii z Bolesławca, a także jednostka specjalizująca się w przewozach substancji niebezpiecznych z 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie – przekazała por. Rokicka.

Na czas akcji neutralizacji chemikaliów zarządzono ewakuację mieszkańców i pracowników firm z terenu przyległego do ośrodka SG; łącznie około 500 osób.

źródło:

Zobacz więcej