RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bardzo trudne warunki w Tatrach. TPN ostrzega turystów

Warunki turystyczne są niekorzystne (fot. PAP/Grzegorz Momot)

W Tatrach panują trudne i zimowe warunki do uprawiania turystyki – ostrzega Tatrzański Park Narodowy. Padający śnieg jest mokry i ciężki, a szlaki są nieprzetarte. W wyższych partiach Tatr w miejscach zacienionych mogą występować oblodzenia.

Bobas cudem przeżył katastrofę samolotu, w której zginęli rodzice i niania

Mały chłopiec przeżył katastrofę samolotu w Kolumbii. Gdy ratownicy go znaleźli wciąż był w ramionach matki, która zginęła wraz z jego ojcem oraz...

zobacz więcej

W sobotę rano w Tatrach powyżej 1400 m n.p.m. padał śnieg. Na szlakach powyżej górskich schronisk jest bardzo ślisko. Na Kasprowym Wierchu leży już 7 cm śniegu, a termometry wskazują tam dwa stopnie mrozu – powiedział dyżurny Wysokogórskiego Obserwatorium IMGW.

W partiach reglowych szlaki są bardzo mokre i miejscami zalane. W niektórych miejscach zalega mokry śnieg. Tatry spowija gęsta mgła, przez co góry są zupełnie niewidoczne z Zakopanego.

W Tatrach trwają remonty szlaków. Obecnie prace są prowadzone w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej na odcinku Psia Trawka – Hala Gąsienicowa, ale szlak jest czynny. Niewielkie utrudnienia związane z remontem mogą wystąpić również na szlaku z Kuźnic w stronę Kalatówek.

źródło:
Zobacz więcej