RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzięki tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców trafiło 145 mld złotych

Dodatkowo 79,4 mln zł na wsparcie tarczy antykryzysowej przeznaczyła Agencja Rozwoju Przemysłu (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Według stanu na 16 października 2020 r. wartość przyznanej pomocy z tarczy antykryzysowej i finansowej wynosi 145 mld zł – podało w piątek Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Ministerstwo Rozwoju: do firm trafiło już 105 mld zł pomocy

Do firm w ramach pomocy w utrzymaniu miejsc pracy trafiło już 105 mld zł – podało Ministerstwo Rozwoju. Podkreślono, że stało się tak dzięki...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Resort poinformował, że wsparcie tarczy antykryzysowej to 60,6 mld zł subwencji w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju oraz 35,58 mld zł jako zabezpieczenie kredytów Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na dofinansowania na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz wynagrodzeń pracowników dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Europejskiego Funduszu Społecznego, a także mikropożyczki dla przedsiębiorców, wydano 26,43 mld zł.

Pomoc w ramach zwolnienia z obowiązku regulowania należności z tytułu składek do ZUS za okres marzec – maj 2020 r., odroczenia i rozłożenia na raty składek do ZUS oraz świadczeń postojowych oszacowano na 22,31 mld zł.

Dodatkowo 79,4 mln zł na wsparcie przeznaczyła Agencja Rozwoju Przemysłu.

źródło:
Zobacz więcej