RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Maseczka z powłoką biobójczą? Trwają prace nad certyfikacją

Maseczki po uzyskaniu niezbędnych atestów mają trafić do sprzedaży (fot. Win McNamee/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Opracowano innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Trwają prace nad ich certyfikacją oraz uruchomieniem linii produkcyjnej. Maseczki mają trafić do sprzedaży po uzyskaniu niezbędnych atestów.

Jak nosić maseczkę? Wirusolog radzi

Maseczki minimalizują ryzyko zakażenia koronawirusem, ale należy je właściwie nosić. Należy zakrywać nie tylko usta, lecz także nos, co wiele osób...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Maseczki ochronne zostały wyposażone w powłokę biobójczą, aby zwiększyć – w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami – ochronę przed zakażeniem wirusem SARS–CoV–2. Właściwości biobójcze maseczek miały zostać potwierdzone w wewnętrznych badaniach laboratoryjnych.

NanoSanguis – spółka zależna NanoGroup – opracowała tę innowacyjną technologię na rzecz gdyńskiej spółki Marion.

„Warunki umowy są objęte klauzulą poufności. Mogę jedynie powiedzieć, że wynagrodzenie składa się z części stałej, która wpłynie do spółki w tym roku, i określonego procentu od sprzedawanych maseczek, które będzie wypłacane NanoGroup przez 7 lat od podpisania umowy. Umowa z Marion będzie miała wpływ na wyniki NanoGroup w 2020 r.” – przekazał prezes NanoGroup Marek Borzestowski w komunikacie.

Przekonywali, że Covidu nie ma. Dzisiaj walczą o życie w szpitalu

We wrocławskim szpitalu o życie walczy dwoje tzw. antycovidowców – donosi „Gazeta Wrocławska”. Są zakażeni koronawirusem. „To osoby, które jeszcze...

zobacz więcej

„Rozpoczęliśmy proces certyfikacji oraz ochrony patentowej technologii. Mam nadzieję, że nasza innowacja zapewni ludziom w Polsce a później w całej Europie dodatkową, wyjątkowo skuteczną ochronę przed wirusem wywołującym COVID-19” – powiedział prof. Tomasz Ciach odpowiedzialny za rozwój technologii w NanoGroup.

„Maseczki z warstwą biobójczą dają nam przewagę technologiczną i umożliwią nam konkurowanie jakością produktu na rynku zdominowanym przez produkty chińskie. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań da nam przewagę konkurencyjną na wymagającym europejskich rynkach w obszarze ochrony zdrowia. Już teraz zainteresowanie naszym produktem jest większe niż moce pierwszych dwóch linii produkcyjnych które stawiamy” – mówi prezes Marionu Waldemar Ostrowski.

źródło:
Zobacz więcej