RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biskup Zawitkowski przebywa w szpitalu

Kuria prosi o modlitwę w intencji biskupa (fot. arch.PAP/Grzegorz Jakubowski)

Biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski trafił do szpitala – poinformowała w piątek kuria diecezjalna w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej. Poproszono jednocześnie o modlitwę w intencji duchownego.

Co z kościołami i cmentarzami w czerwonej strefie? Rzecznik KEP wyjaśnia

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że wiele kolejnych dużych miast znajdzie się w strefie czerwonej. Nie wykluczone, że najwyższe restrykcje obejmą...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Kuria Diecezjalna Łowicka informuje, że Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski przebywa w szpitalu. Biskupi, kapłani i osoby życia konsekrowanego proszą o modlitwę w jego intencji. Prośmy Boga o zdrowie dla Księdza Biskupa w naszych parafiach i indywidulanych modlitwach” – czytamy w komunikacie, pod którym podpisał się wikariusz generalny biskup pomocniczy Wojciech Osial.

Biskup Józef Zawitkowski ma 82 lata. Święcenia biskupie przyjął 9 czerwca 1990 r. w katedrze w Łowiczu. Po podziale administracyjnym Kościoła w Polsce 25 marca 1992 r. został mianowany biskupem pomocniczym dla nowo utworzonej diecezji łowickiej. W Konferencji Episkopatu Polski w latach 90. był członkiem Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego, w ramach, której pełnił funkcję przewodniczącego Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej. 9 grudnia 2013 r. przeszedł na emeryturę zostając biskupem seniorem.

źródło:

Zobacz więcej