RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski: Nie ma żadnych podwyżek za wodę, cena została obniżona

W ostatnich dniach warszawiacy dowiedzieli się, że miasto podniesie opłaty za wywóz śmieci, wodę, za parkowanie – do tego rozszerzy strefy płatnego parkowania, wzrosną także ceny biletów w komunikacji miejskiej. Prezydent Rafał Trzaskowski twierdzi jednak, że jeśli chodzi o wodę „cena została obniżona”.

Rur na moście pontonowym już nie ma. Wiadomo, ile ścieków spływa do Wisły

Awaryjny rurociąg na moście pontonowym, którym odprowadzane były ścieki do oczyszczalni „Czajka”, został zdemontowany. Obecnie trwa zrzut ścieków...

zobacz więcej

– Nie ma żadnej podwyżki – przerwał Trzaskowski pytanie dziennikarza o powiązanie opłat za wywóz śmieci z wodą, co przełoży się na wyższe rachunki bądź sprawi, że ludzie przestaną dbać o higienę. – Nie ma żadnych podwyżek za wodę. Cena użytkowania wody została obniżona, a nie podwyższona – przekonywał.

– Nie ma podwyższania, jest przejście z systemu ryczałtowego na powiązanie systemu zagospodarowania odpadów ze zużyciem wody. Tutaj może to wpływać wyłącznie na racjonalizację. Jeżeli chodzi o zużycie wody, ta cena została obniżona i miejmy nadzieję, że to w żaden sposób nie wpłynie na sytuację, o której pan mówi (że ludzie przestaną dbać o higienę – przyp. red.) – powiedział.

Przy okazji prezydent Warszawy zaatakował rząd. – Rozregulowanie rynku zagospodarowania odpadów – my alarmujemy o tym od ponad roku – jest to w stu procentach odpowiedzialność rządu. Mówiliśmy o tym, że najlepszym systemem byłoby powiązanie opłat za zagospodarowanie odpadów z wolumenem odpadów, które dane mieszkanie produkuje. Niestety, takiego najbardziej sensownego systemu zakazuje ustawa, proszę kierować pytania do rządu dlaczego – dodał.

źródło:
Zobacz więcej