RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

„Ma, na co zasłużył”, „Trzeba mu poprawić?”. Czytelnicy „GW” o pobiciu operatora TVP

Komentarze pojawiły się na portalu trójmiejskiej „Gazety Wyborczej” i twitterowym koncie pisma (fot. Shutterstock/Anna Gawlik)
Komentarze pojawiły się na portalu trójmiejskiej „Gazety Wyborczej” i twitterowym koncie pisma (fot. Shutterstock/Anna Gawlik)

„Nie popieram, ale rozumiem”, „Są świadkowie, a może kolega pobił?”, „Jeśli to pisowiec, to nic nie żałuję”, „Obywatelski wpi***ol”, „Może trzeba mu poprawić bo za mało dostał, „Kto sieje wiatr, ten zbiera burze”, „W pełni rozumiem. Nawet pochwalam. Ma, na co zasłużył” – to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się pod wpisem „Gazety Wyborczej” na temat pobicia operatora TVP. Wpisy pojawiły się na portalu trójmiejskiej „Gazety Wyborczej” i twitterowym koncie dziennika.

Kolejni dziennikarze solidaryzują się z pobitym operatorem TVP

W czwartek po godzinie 19.30 doszło w Gdyni do brutalnego ataku na operatora Telewizji Polskiej. – Było oczywiste, że kiedyś ktoś pobije pracownika...

zobacz więcej

Operator TVP relacjonuje, że podczas realizowania materiału dziennikarskiego został brutalnie pobity przez syna zatrzymanego miliardera Ryszarda K. Ma rozbitą głowę, na nagraniu i zdjęciach widać, że obficie krwawił.

„Gazeta Wyborcza” umieściła na Twitterze link do artykułu, w którym informuje, że „syn biznesmena Ryszarda K. miał pobić operatora kamery TVP”. Pod wpisem pojawiły się komentarze czytelników, z których znacząca część bagatelizuje sprawę, a nawet popiera pobicie operatora telewizji publicznej.

„Nie popieram, ale rozumiem”, „Są świadkowie, a może kolega pobił?”, „Jeśli to pisowiec, to nic nie żałuję”, „Obywatelski wpi***ol”, „Może trzeba mu poprawić, bo za mało dostał, „Kto sieje wiatr, ten zbiera burze” – to tylko niektóre z komentarzy.

Podobnie sprawa wygląda na samym portalu „GW”. „Zachowanie nie było właściwe, ale wiadomość miła”, „W pełni rozumiem. Nawet pochwalam. Ma, na co zasłużył. Jak ktoś wysługuje się bandytom, to nie może spodziewać się zaproszenia na kawę”, „Muszę przyznać, że zrobiłabym to samo” – czytamy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej