RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szpital MSWiA w Poznaniu nie będzie przekształcony. Dyrektor uspokaja pacjentów

Decyzja cofnięta (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Decyzja cofnięta (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

Szpital MSWiA w Poznaniu nie będzie przekształcony w jednoimienny, czyli wyłącznie dla pacjentów covidowych. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Lekarze obawiali się, że pacjenci nie mieliby gdzie trafić. – Od poniedziałku pracujemy normalnie – powiedział portalowi tvp.info dr n. med. Witold Pstrąg–Bieleński, dyrektor placówki.

Ministerstwo Zdrowia: Mniej przypadków zakażeń niż wczoraj

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o kolejnych 7705 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To wynik bliski czwartkowego...

zobacz więcej

O tym, że poznański szpital MSWiA może być zamieniony w jednoimienny media informował w czwartek. Szpital MSWiA w Poznaniu miał być trzecią jednoimienną placówką w regionie.

W czwartek wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował o ponownym przekształceniu Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładu Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy w szpital zakaźny. Szpitalem w pełni dedykowanym pacjentom z koronawirusem jest również Wielospecjalistyczny Szpital Miejski przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

W piątek nad ranem niemal pewne było, że szpital MSWiA jednak zostanie przekształcony. Wywołało to sprzeciw lekarzy i pacjentów. Medycy alarmowali, że część pacjentów z chorobami onkologicznymi może umrzeć, bo nie będzie możliwości ich operowania.

Jak mówi portalowi tvp.info dyrektor placówki, wojewoda zdecydował – po przeanalizowaniu sytuacji „kierując się troską o dobro pacjenta” – zawiesić całe procedowanie tej decyzji.

– Przekształcenie w szpital jednoimienny byłoby niemal nie do wykonania bez szkód – powiedział dr Pstrąg–Bieleński. Uspokoił też pacjentów, w tym onkologicznych, że zabiegi będą przeprowadzane normalnie. – Od poniedziałku pracujemy normalnie – zapewnił.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 592 nowych przypadkach koronawirusa potwierdzonych w Wielkopolsce. Od początku epidemii w województwie zakaziło się 13,5 tys. osób, zmarło 402 pacjentów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej