RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBA zatrzymało dwie osoby w sprawie byłego senatora Stanisława Koguta

Agenci CBA dokonali kolejnych zatrzymań w sprawie afery korupcyjnej byłego senatora Stanisława Koguta. Tym razem zarzuty usłyszą powiązany z politykiem radca prawny oraz przedsiębiorca.

CBA zatrzymało trzy osoby. Powraca sprawa senatora Koguta

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby związane z działalnością jednej z warszawskich spółek, w sprawie powoływania się na wpływy w instytucjach...

zobacz więcej

Jak informuje CBA, w tej sprawie śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach prowadzą agenci z krakowskiej delegatury Biura.

Przedmiotem śledztwa jest korupcja urzędnicza i powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Według CBA dochodziło też do wręczania łapówek osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Sprawa dotyczy byłego senatora Stanisława Koguta.

W tym śledztwie zarzuty przedstawiono 26 podejrzanym, w tym byłemu senatorowi. W sprawie pojawił się nowe wątki. Zatrzymano dwie kolejne osoby – Marcina K. radcę prawnego związanego z biurem senatorskim Koguta oraz przedsiębiorcę Andrzeja K.

„Zatrzymani usłyszą w prokuraturze zarzuty podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu przejęcia na własność jednej z kamienic położonych w centrum Krakowa. W zamian za przysługę uzyskali obietnicę korzyści majątkowej w postaci udziałów we własności nieruchomości oraz gotówki w kwocie 1,5 mln złotych” – podaje Biuro.

Według śledczych zatrzymani powoływali się na wpływy m.in. u senatora oraz w komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło:
Zobacz więcej