RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Roman Giertych i Ryszard Krauze zatrzymani przez CBA. Szczegóły

Mecenas Roman Giertych został zatrzymany dziś przez CBA – potwierdził portal tvp.info w źródłach zbliżonych do sprawy. O tym fakcie na Twitterze poinformowały też jego córka i żona. Wraz z mecenasem zatrzymano też biznesmena Ryszarda Krauzego oraz dziesięć innych osób.

Sebastian Jargut z nazistowskim pozdrowieniem. Kim jest prawa ręka Romana Giertycha?

Dwóch mężczyzn siedzi przy stole z wódką, a jeden nich hajluje. Taki obraz widzimy na zdjęciu wykonanym na imprezie sylwestrowej między 2003 a 2005...

zobacz więcej

Jak informuje CBA, zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

„Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln zł” – podaje Biuro.

Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

Rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn powiedział na antenie TVP Info, że postępowanie dotyczy lat 2010-2015. – W tej chwili zatrzymani są w rękach funkcjonariuszy CBA. Trwają przeszukania miejsc związanych z podejrzanymi. Po zakończeniu tych czynności wszyscy trafią do prokuratury – dodał.

źródło:
Zobacz więcej