RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kilkadziesiąt kilogramów miodu na dachu biurowca. Pasieka w centrum stolicy

Miód trafił do pracowników biurowca (fot. CA Immo)
Miód trafił do pracowników biurowca (fot. CA Immo)

60 kilogramów miodu wielokwiatowego zebrali pszczelarze z miejskiej pasieki znajdującej się na dachu warszawskiego biurowca Saski Crescent. Zgromadziły go cztery pszczele rodziny, które przez cały sezon zbierały nektar w pobliskim Ogrodzie Saskim i okolicy. Miód trafił do pracowników biurowca.

Propolis ma działanie przeciwnowotworowe

Związki wyizolowane z czerwonego propolisu, pochodzącego z Brazylii, wykazują toksyczny wpływ na komórki raka piersi, raka jajnika i raka mózgu –...

zobacz więcej

Miejskie pasieki znacząco wzbogacają lokalny ekosystem i przyczyniają się do zwiększenia biorożnorodoności gatunków oraz większego kwitnienia roślin. To w konsekwencji przyciąga większą liczbę owadów, ptaków i ssaków żywiących się roślinami i owadami – wyjaśniają eksperci. Tylko w jednym ulu znajduje się aż 80 tysięcy pszczół.

Na dachu biurowca Saski Crescent od czerwca ubiegłego roku znajdują się cztery ule. Ze względu na 2-kilometrowy promień lotu, miejskie pszczoły dbają o kondycję pobliskiego Ogrodu Saskiego i dalszych okolic.

Saski Crescent to prestiżowy biurowiec klasy A. Na ponad 15 000 m² powierzchni swoje siedziby mają tam znane firmy polskie i międzynarodowe.
(fot. CA Immo)
(fot. CA Immo)

źródło:
Zobacz więcej