RAPORT

Pogarda

Fake news partnerki „Margot”. Jest odpowiedź ZTM

Działaczka LGBT twierdziła, że ktoś wepchnął ją pod nadjeżdżający tramwaj (fot. Shutterstock/Grand Warszawski, zdjęcie ilustracyjne)
Działaczka LGBT twierdziła, że ktoś wepchnął ją pod nadjeżdżający tramwaj (fot. Shutterstock/Grand Warszawski, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Partnerka aktywisty LGBT Michała Sz. ps. Margot twierdziła, że ktoś wepchnął ją pod nadjeżdżający tramwaj. Do sprawy odniósł się Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Sprawdzono m.in. raporty z dnia domniemanego zdarzenia, które nie potwierdziły – jak zapewnia ZTM – żadnego zatrzymania mogącego dotyczyć historii, jaka miała przytrafić się Łucji G. ps. Lu.

Partnerka „Margot” alarmuje o „próbie zabójstwa”. Zawiadomiono prokuraturę

Aktywistka LGBT z kolektywu StopBzdurom poinformowała, że została wepchnięta pod tramwaj. „Nic nie pamiętam... fizycznie nic mi nie jest” –...

zobacz więcej

Z relacji „Lu” wynika, że napastnik miał ją rozpoznać i celowo wepchnąć pod pojazd. Jak zapewniała, przed zderzeniem z tramwajem uchroniła ją szybka reakcja motorniczego. Na te doniesienia zareagował  Bartosz Lewandowski z Instytutu Ordo Iuris, który poinformował, że do Prokuratury Krajowej trafi zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa opisywanego jako „usiłowanie zabójstwa”.

W sprawę włączyła się Kampania Przeciwko Homofobii, która poinformowała, że prowadzi śledztwo i jest w stałym kontakcie z warszawskimi tramwajami.

ZTM podaje jednak, że nie wpłynęło do niego żadne oficjalne zgłoszenie o rzekomym ataku oraz że nie prowadził „w przedmiotowej sprawie żadnego postępowania wyjaśniającego w trybie skargowym”.

Co więcej, zostały sprawdzone raporty z dnia opisywanego zdarzenia, tj. 1 października. Jak informuje ZTM, nie potwierdziły one „żadnego zatrzymania mogącego wynikać z opisanej sytuacji”. Nie wpłynęło także w tej sprawie żadne zawiadomienie od motorniczego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej