RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kim jest Marek K., dziennikarz TVN, zatrzymany przez CBA?

„Fryzjer”, bo taki zyskał przydomek, to „były” złodziej (fot. TVN)
„Fryzjer”, bo taki zyskał przydomek, to „były” złodziej (fot. TVN)

Dziennikarz TVN Marek K. jest jedną z osób zatrzymanych przez agentów CBA za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna usłyszał poważne zarzuty korupcyjne, grozi mu długa odsiadka za kratami. Kim jest K., którego TVN opisuje: kiedyś złodziej, obecnie prowadzi program „Złodzieje” w TVN Turbo.

Dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA

Agenci CBA zatrzymali dziennikarza TVN Marka K. – potwierdził nieoficjalnie portal tvp.info. Mężczyzna jest jednym z siedmiu zatrzymanych, którzy...

zobacz więcej

W źródłach zbliżonych do sprawy portal tvp.info potwierdził, że wśród zatrzymanych kilka dni temu przez CBA osób jest dziennikarz TVN Turbo Marek K. Mężczyzna – według śledczych – brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która powoływała się na wpływy w instytucjach państwowych.

W zamian za to miał z innymi zatrzymanymi przyjąć ponad milion złotych łapówki i obietnicę kilkudziesięciu milionów. To pierwsze zatrzymania w nowej sprawie, planowane są kolejne. Przestępczy proceder miał trwać w tym roku.

Kim jest Marek K? To dziennikarz znany z programu TVN „Złodzieje”, który prowadził z byłym policjantem – funkcjonariusz wsadził go za kratki. „Fryzjer”, bo taki zyskał przydomek, to „były” złodziej. Mężczyzna wyznał w rozmowie z natemat.pl, że został zatrzymany w 2005 r. i odsiedział w sumie 5,5 roku za kratkami.

Powoływali się na wpływy w służbach i spółkach. Wzięli ponad milion łapówki

Agenci CBA zatrzymali siedem osób, które powoływały się na wpływy w organach ścigania i spółkach Skarbu Państwa – dowiedział się portal tvp.info....

zobacz więcej

Pytany przez portal, czy „aby być złodziejem, trzeba mieć łeb na karku”, „Fryzjer” mówił, że „naprawdę trzeba dużo myśleć, czytać i obserwować”.

– Trzeba też iść z duchem czasu. Jest grupa złodziei „bez głowy”, którzy całe życie będą kradli torebki. Natomiast są też „złodzieje biznesmeni” w garniturach, którzy muszą myśleć. Ja zobaczyłem, że nie muszę iść w żadnym z tych kierunków. Nikt nie rodzi się złodziejem, tak jak nikt nie rodzi się aktorem czy dziennikarzem – mówił K.

Jak informowało „Życie Warszawy”, w lutym 2006 r. policja zatrzymała 11 osób zamieszanych w kradzieże około 200 pojazdów. Były to osoby związane właśnie z „gangiem Fryzjera”.

„Podczas akcji w ręce mundurowych wpadli m.in. szefowie grupy, 30-letni Marek K. ps. Fryzjer oraz 30-letni Marcin W. ps. Walaw. Zatrzymano także trzy kobiety, w tym właścicielkę autozłomu pod Mińskiem Mazowieckim, gdzie skradzione samochody były rozkładane na części.

Rabusie najczęściej kradli pojazdy metodą „na kieszonkowca”. Namierzali ofiary na parkingach przed hipermarketami” – czytamy w artykule sprzed 14 lat.

Mężczyzna po latach został zatrudniony przez TVN Turbo. Prowadził program „Złodzieje”, gdzie opowiadał, jakie triki stosują kradnący auta.

źródło:
Zobacz więcej