RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Iga Świątek już warta miliony

Zwycięstwo Igi jest nie tylko sukcesem sportowym, ale też marketingowym (fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)

Wartość reklamowa polskiej tenisistki wzrosła po French Open wielokrotnie. Sponsorzy powinni szykować miliony złotych – ocenia „Puls Biznesu”.

„Powiedzmy to szczerze”. Ekspert o finansowym sukcesie i wydatkach Igi Świątek

Powiedzmy sobie szczerze, że jeśli rozłożymy tę kwotę, która – po potrąceniu podatków – wpłynie na konto Igi Świątek, nie będzie to taka...

zobacz więcej

Dziennik podkreśla, że zwycięstwo 19-letniej Igi Świątek w Roland Garros jest nie tylko znaczącym sukcesem sportowym, ale też marketingowym, zwłaszcza że Polka zdominowała rywalki.

– W ostatnich tygodniach jej ekwiwalent reklamowy wzrósł kilkudziesięciokrotnie. Możemy mówić o wartościach rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu milionów złotych – powiedział „PB” partner zarządzający w Sponsoring Insight Michał Gradzik.

Zdaniem prezesa Sport Management Polska Grzegorza Kity, Świątek już przed ćwierćfinałem stała się na tyle popularna, że warto było zatrudnić ją do reklamy, a pojedyncza kampania w Polsce kosztowałaby około 300 tys. zł.

– Wielu komentatorów wówczas się oburzyło. Tymczasem Iga wygrywała w świetnym stylu kolejne mecze, w mediach było o niej coraz głośniej, a finał obejrzało 2,5 mln widzów, czyli ponad cztery razy więcej niż ćwierćfinał. Jej popularność tak urosła, że w najbliższych tygodniach przeciętny negocjator może pozyskać kontrakt za pojedynczą kampanię reklamową wart 500 tys., a nawet milion złotych – stwierdził Kita.

W jego ocenie tenisistka ma szansę wyjść poza grupę sponsorów charakterystycznych dla tenisa, czyli banki oraz producentów zegarków i samochodów.

źródło:

Zobacz więcej