RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dyrektor WIHE w rękach CBA. „Przywłaszczył płyny dezynfekcyjne i testy na COVID-19"

Mężczyzna usłyszy zarzuty (fot. CBA)
Mężczyzna usłyszy zarzuty (fot. CBA)

Najnowsze

Popularne

Agenci CBA zatrzymali na polecenie prokuratora Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie Adama Z. – dowiedział się portal tvp.info. Zatrzymany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Adam Z. nie trafił do aresztu - zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Powoływali się na wpływy w służbach i spółkach. Wzięli ponad milion łapówki

Agenci CBA zatrzymali siedem osób, które powoływały się na wpływy w organach ścigania i spółkach Skarbu Państwa – dowiedział się portal tvp.info....

zobacz więcej

Jak poinformowała nas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz, zatrzymany usłyszy zarzuty „przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz przywłaszczenia mienia należącego do kierowanego przez niego Instytutu”.

Chodzi m.in. o sprzęt ochronny, płyny dezynfekcyjne oraz testy na COVID-19 o wartości ponad 10 tys. zł. Przedmioty te przekazał osobom nieuprawnionym, działając na szkodę interesu publicznego.

– Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie można wykluczyć, iż w wyniku dalszych czynności śledczych wartość przywłaszczonego mienia ulegnie zmianie – wyjaśnia Skrzyniarz i dodaje, że za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowało nas CBA, Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii im. Generała Karola Kaczkowskiego w Warszawie „jest najważniejszą wojskową placówką w Polsce powołaną do przeciwdziałania zagrożeniom biologicznym, chemicznym, radiologicznym i nuklearnym”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej