RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Wsłuchaliśmy się w głos rolników”. Minister komentuje zmiany w „piątce dla zwierząt”

– Szukaliśmy konsensusu pomiędzy tym, co zostało zaproponowane, a pomiędzy tym, czego oczekiwali rolnicy. Wydaje się, że na dziś ten konsensus udało się uzyskać – mówił minister rolnictwa Grzegorz Puda, komentując zapowiedziane przez premiera zmiany w „piątce dla zwierząt”. Słowa padły w „Gościu Wiadomości” w TVP Info.

Premier zapowiedział zmiany w „piątce dla zwierząt”

Powołanie Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, vacatio legis do stycznia 2022 roku dla zapisów noweli, pozostawienie możliwości uboju rytualnego...

zobacz więcej

Powołanie Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, vacatio legis do stycznia 2022 roku dla zapisów noweli, pozostawienie możliwości uboju rytualnego drobiu i mechanizmy odszkodowawcze dla wygaszających działalność hodowlaną – takie zmiany w projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Sprawę komentował minister rolnictwa Grzegorz Puda.

– To jest komplet poprawek, które wprowadziliśmy po tym, jak rozmawialiśmy z rolnikami, wsłuchaliśmy się w ich głos. Myślę, że każda z poprawek, które dziś zostały zaproponowane, ma zwolenników w pewnej grupie osób, a przede wszystkim rolników – powiedział Puda, dodając, że ma nadzieję, iż poprawki znajdą poparcie wśród opozycji.

Jak mówił, we wtorek na sesji plenarnej Senatu ma rozstrzygnąć się, w jakim kształcie ta ustawa trafi do dalszych prac.

– Szukaliśmy konsensusu pomiędzy tym, co zostało zaproponowane, a pomiędzy tym, czego oczekiwali rolnicy. Wydaje się, że na dziś ten konsensus udało się w ten sposób uzyskać – stwierdził.

– Życie ludzkie zawsze jest nad życiem zwierzęcym, o czym nie możemy zapominać. W związku z tym, jeżeli wskutek naszej ustawy wielokrotnie ktoś zarzuca nam takie działania, to tak nie jest. My przede wszystkim myśłimy o interesie rolników, interesie Polaków, ale chcemy również nie być tym końcem Europy – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej