RAPORT

Wojna na Ukrainie

Polskie ekshumacje na Ukrainie? „Wiele się zmieniło”

Rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski poinformował, że w czasie wizyty głowy państwa na Ukrainie dużo rozmawiano m.in. o gospodarce, polityce międzynarodowej, a także kwestiach historycznych. Pytany o ewentualne ekshumacje polskich ofiar na Ukrainie z czasów II wojny światowej przyznał, że w tej sprawie „wiele się zmieniło”. – Ale myślę, że szczegółowo będzie o tym informował prezes IPN – podkreślił.

Duda i Zełenski: Należy zapewnić możliwości poszukiwań i ekshumacji ofiar konfliktów XX w.

zobacz więcej

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z liderem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. W obecności prezydentów podpisano ważną umowę, która daje PGNiG możliwość udziału w prywatyzacji sektora energetycznego na Ukrainie.

Podczas konferencji prasowej rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski przekazał mediom, że dużą część rozmów poświęcono sprawom gospodarczym i dotyczącym rozwoju infrastruktury. – Były też poruszane kwestie związane z okupacją części Ukrainy przez Rosję – dodał.

Spychalski podkreślił, że rozmawiano także na temat kryzysu na Białorusi. Ocenił, że na każdym z poniedziałkowych formatów spotkań był to ważny element konsultacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej